نسل بعدی آیپد پروهای اپل احتمالا فاقد جک هدفون خواهند بود

تبلت ها مشمول طرح رجیستری خواهند شد
سپتامبر 29, 2018
یک تبلت غیر عادی: Panasonic Toughpad FZ-G1
سپتامبر 29, 2018
نمایش همه

نسل بعدی آیپد پروهای اپل احتمالا فاقد جک هدفون خواهند بود

تا به امروز گزارشات زیادی را در مورد نسل بعدی این دستگاه ها شاهد بوده ایم و اکنون باری دیگر شاهد درز اطلاعات جدیدی هستیم. گزارش جدید توسط سایت Macotakara، تامین کننده ژاپنی که معمولا اطلاعات دقیقی را ارائه میدهد، منتشر شده است. بر اساس این گزارش، اپل نسل بعدی آیپد پروهای خود را احتمالا با سایز جمع و جور تری معرفی خواهد کرد و همچنین مانند آیفون های اخیر، جک ۳٫۵ میلی متری را از آنها حذف خواهد کرد.

در اطلاعاتی که در سایت  Macotakara منتشر شده، آمده است که اپل ابعاد نسل بعدی آیپد پرو را کمی کاهش خواهد داد به طوری که مدل ۱۰٫۵ اینچی دارای طول ۲۴۷٫۵ میلی متر، عرض ۱۷۸٫۷ میلی متر و ضخامت ۶ میلی متری خواهد بود. این در حالیست که آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی فعلی به ترتیب دارای ابعاد ۲۵۰٫۶ میلی متر، ۱۷۴٫۱ میلی متر و ۶٫۱ میلی متری است. در عین حال نسخه ۱۲٫۹ اینچی با طول ۲۸۰ میلی متر، عرض ۲۱۵ میلی متر و  ضخامت ۶٫۴ میلی متر معرفی خواهد شد. این مدل هم در نسل فعلی به ترتیب از ابعاد ۳۰۵٫۷ میلی متر، ۲۲۰٫۶ میلی متر و ۶٫۹ میلی متر برخوردار است.

همچنین این گزارش حاکی از این دارد که آیپدهای نسل بعد به FaceID مجهز خواهند بود. پیش از این هم در گزارشات آمده بود که آیپدها در سال ۲۰۱۸ به این سیستم تشخیص چهره مجهز خواهند بود. این موضوع به نوعی در نسخه آزمایشی iOS 12 نیز تائید شده است. Macotakara خاطر نشان کرده است که FaceID در حال لنداسکیپ (عریض) عمل نخواهد کرد. پورت های آیپد پرو نسل بعد هم جابجایی هایی به خود خواهد دید به طوری که احتمالا اپل کانکتور هوشمند اتصال کیبورد را به پائین دستگاه و در کنار پورت لایتنینگ منتقل خواهد کرد. در این صورت تبلت طوری طراحی شده که به صورت عمودی از آن استفاده شود.

در پایان گزارش Macotakara، به برخی تغییرات احتمالی آیفون های نسل بعد اپل هم اشاره شده است و گفته شده که آیفون ۶٫۱ اینچی با نمایشگر LCD به صفحه نمایش full Active با حواشی ۴ طرفه بسیار کم مجهز خواهد بود که توسط سنسور Japan Pixel Eyes بهینه سازی شده است. طبق پیش بینی ها این مدل از آیفون کمی ارزان تر از آیفون Xخواهد بود که سال گذشته وارد بازار شد. همان طور که در ابتدای مطلب اشاره شد، اپل احتمالا رویدادی را در سپتامبر برگزار خواهد کرد و از آیفون ها و آیپدهای جدید خود در آن رونمایی خواهد کرد. باید صبر کرد و دید شایعاتی که تا به امروز شنیده ایم تا چه اندازه صحت داشته اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید