نشانه خراب شدن باتری لپ تاپ و تعمیر یا تعویض آن

علائم خرابی رم در لپ تاپ ها
جولای 20, 2021
فن لپ تاپ و راه حل مشکلات احتمالی آن
جولای 27, 2021
نمایش همه

نشانه خراب شدن باتری لپ تاپ و تعمیر یا تعویض آن

خراب شدن باتری لپ تاپ و علائم آن

لپ تاپ ها به عنوان کامپیوتر های قابل حمل از امکانات خوبی برخوردار هستند . حال برای آن که لپ تاپ کار کند اجزا های زیادی مانند گرافیک CPU صفحه نمایش و … به برق نیاز دارند برای تامین این مورد از باتری لپ تاپ ها استفاده می شود.

البته که این باتری ها عمر مفیدی دارند که بسته به نوع و مقدار استفاده شخص از لپ تاپ نیز بستگی دارد. مواردی از نشانه های که خراب شدن باتری لپ تاپ را که حتما باید به آن توجه داشته باشید :

  • ۱ – اخطار از سمت لپ تاپ

در لپ تاپ های جدید اگر در باتری اشکالی وجود داشته باشد اخطاری از سمت ویندوز دریافت می کنید و روی علامت باتری نشانه ضربدر  به رنگ قرمز ایجاد می شود. 

 

  • ۲ – شارژ نشدن و یا بازدهی پایین

یکی از نشانه های این که باتری لپ تاپ شما رو به خرابی می رود  یا خراب شده است این است که لپ تاپ مثل سابق شارژ نگه نمی دارد یا باز وصل کردن اداپتور و زدن دکمه پاور لپ تاپ روشن نمی شود.

از علائم دیگر آن می توان این باشد که لپ تاپ به صورت خیلی جزئی کند شده است مثلا در باز کردن برنامه هایی مثل کروم یا فوتوشاپ و یا …

  • ۳ – گرم شدن باتری لپ تاپ

گرم شدن اجزای لپ تاپ یک چیز عادی است اما گرم شدن باتری زمانی که کار های سنگین مثل ادیت ویدیو یا کار های گرافیکی و بازی انجام نداده اید غیر عادی است .

البته که موارد و فاکتور های دیگری نیز در گرم شدن لپ تاپ تاثیر گذار است مانند از کار افتادن فن لپ تاپ یا گرفتگی دریچه های هوا . اگر دومورد قبل را بررسی کردید و همه چیز طبق روال بود و درست کار می کرد به احتمال خیلی زیاد مشکل از باتری لپ تاپ است باید تعویض شود.

 و در غیر این صورت می تواند منجر به آسیب به قطعه های دیگر شود و باعث هزینه های بیشتر و تعمیر لپ تاپ بشود.

 

باتری در لپ تاپ ها یک قطعه مصرفی حساب می شود بنابراین می بایست بعد از ۲ الی ۳ سال (در صورت استفاده در شرایط بهینه) اقدام به تعویض باتری لپ تاپ خود بکنید.

الکتروتاپ یکی از بهترین مراکز خرید باتری انواع لپ تاپ ها است.

 

دیدگاهتان را بنویسید