نصب ویندوز بر روی کروم بوک ها ممکن شد!

چرا بیشتر برنامه نویسان حرفه ای از Mac استفاده میکنند؟
سپتامبر 5, 2018
ایسر پر فروش ترین برند لپ تاپ در جهان شده است؟!
سپتامبر 5, 2018
نمایش همه

نصب ویندوز بر روی کروم بوک ها ممکن شد!

یکی از ویژگی های برنامه Bootcamp در MacOS ها، امکان نصب سیستم عامل ویندوز به عنوان OS دوم است تا برنامه هایی که نسخه MacOS آنها تولید نشده است، از آن بهره ببرند.chromebook ها نیز دارای سیستم عامل کروم هستند که حتی با توجه به این مسئله که آنها با اپ استور و برخی برنامه های اندروید نیز سازگاری دارند، اما جای خالی یک سیستم عامل قدرتمند در آنها احساس می شود. از این رو یک برنامه جدید نیز برای این منظور طراحی و معرفی شده است.

برنامه یا نرم افزار Campfire دقیقا برای این منظور طراحی شده است. Campfire می تواند سیستم عامل ویندوز را در کروم بوک ها پیاده سازی کرده و آنها را به ۲ سیستم عامل مجهز سازد. Campfire اولین بار در Chromium Git ظاهر شد. کاربران جهت نصب و استفاده از این برنامه، نیازی به فعال سازی محیط برنامه نویس نخواهند داشت. در نتیجه کاربران کروم بوک ها می توانند به سادگی از سیستم عاملی نظیر ویندوز ۱۰ در کنار سیستم عامل کروم استفاده نمایند.

اما در این میان توجه به یک نکته ضروری است؛ کروم بوک ها در بخش های سخت افزاری، از سخت افزاری به مراتب پایین تری بهره می برند که از جمله آنها فضای ذخیره سازی است. سیستم عامل ویندوز و نرم افزارهای مورد استفاده، تا ۳۰ گیگابایت فضای ذخیره سازی شما را اشغال می کنند که در نتیجه مجبور به استفاده از برنامه Campfire در کروم بوک هایی با فضای ذخیره سازی حداقل ۶۰ گیگابایت هستید.

دیدگاهتان را بنویسید