نقش آنتی ویروس در تامین امنیت سیستم ها

چگونه از نسخه بایوس سیستم مطلع شویم؟
اکتبر 13, 2018
روش های مراقبت از لپ تاپ
اکتبر 13, 2018
نمایش همه

نقش آنتی ویروس در تامین امنیت سیستم ها

در حالی که اینترنت در حال تکامل است و شبکه‌های کامپیوتری بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوند، امنیت شبکه به عنوان یکی از مهمترین فاکتورها برای شرکت‌ها و مصرف کنندگان تبدیل می‌شود. شرکت‌های بزرگ فعال در بخش امنیت نرم افزاری در حال طراحی و ساخت محصولات نرم افزاری هستند که برای محافظت در مقابل حملات خارجی مورد نیاز است. شما در این کنار با افزایش امنیت کامپیوتر شانس اختلال در حریم خصوصی، هویتی، سرقت اطلاعات و غیره را توسط مهاجمان کاهش می‌دهید.

همه اطلاعات شما از قبیل نرم افزار، اسناد، آهنگ، فیلم و اطلاعات شخصی دیگر همواره در خطر سرقت و کپی توسط مهاجمان و اشخاصی که حریم خصوصی را نقض می‌کنند هستنند. این سرقت اطلاعات و حملات مخرب به دلیل افزایش روز افزون ابزارهای پیچیده هک است و اینکه با وجود گسترده این ابزارها در اینترنت در حال حاضر دیگر نیازی به هوش فوق‌العاده بالا و مهارت های سطح بالای کامپیوتری برای هک کردن و نفوذ به کامپیوترها و شبکه‌ها نیست و این قضیه نگرانی سازمان‌ها و اشخاص را در مورد اطلاعات محرمانه و ارزشمند دو چندان می‌کند.

یکی از راه‌های محافظت در مقابل حملات مخرب استفاده از نرم افزارهای آنتی ویروس برای سازمان و یا سیستم شما است، در این مورد نیز در هنگام انتخاب آنتی ویروس می‌توانید با پاسخ به سوالات زیر انتخاب بهتر و هوشمندانه‌تری داشته باشید:

  • آیا شما به دنبال تنها یک نرم افزار آنتی ویروس می گردید، یا اینکه به دنبال یک مجموعه امنیتی کامل هستید؟
  • آیا برنامه آنتی ویروس داری ویژگی های حفاظت از محیط هیبریدی (ترکیبی) است؟
  • آیا نسخه آزمایشی از آنتی ویروس مورد نظر را دانلود و در محیط خود امتحان کرده اید؟
  • چگونه سیاست های امنیتی سازمان شما تغییر خواهد کرد و آیا اینکه ویژگی های آنتی ویروس مورد نظر پاسخگوی نیازهای این تغییر خواهد بود؟
  • آیا این برنامه یک رویکرد لایه بندی شده برای امنیت به شما ارائه می دهد؟
  • اثرات کلی نرم افزار به چه صورت است؟

 

دیدگاهتان را بنویسید