نوبت به پرچمداران آمریکایی رسیده است (EVGA Z390 Dark و Z390 FTW)

جمع پرچمداران در کامپیوتر گیمینگ MSI Trident X
اکتبر 13, 2018
حاضر هستید به مادربرد NZXT N7 Z390 اعتماد کنید؟
اکتبر 13, 2018
نمایش همه

نوبت به پرچمداران آمریکایی رسیده است (EVGA Z390 Dark و Z390 FTW)

 

شرکت آمریکایی EVGA نیز همگام با پایان تاریخ NDA، دو مادربرد Z390 با عناوین EVGA Z390 Dark و Z390 FTW را معرفی کرد.

مادربرد EVGA Z390 Dark

مادربرد EVGA Z390 Dark با ظاهری نسبتا ساده به نسبت رقبای تایوانی خود طراحی شده اما این به معنی کمبود ویژگی و امکانات در آن نیست. مادربرد EVGA Z390 Dark به طور خاص با کمک اورکلاکرهای وابسته به این شرکت طراحی شده و با یک مدا ۱۷ فاز رگولاتور، جهت اورکلاک پردازنده های پرچمداری نظیر Core i9 9900K تولید شده است. مدار چاپی این مادربرد دارای ۱۰ لایه بوده و سراسر برد سنسورهای حرارتی تعبیه شده است که ضمن گزارش لحظه ای، امکان تغییر PWM فن ها را نیز بر عهده دارند.

 

SMT DIMMS ها امکان اورکلاک حرفه ای حافظه های رم را فراهم می سازند. افزون بر ۲ نمایشگر LED می توان به سامانه صوتی Creative Audio + EVGA Nu Audio، دو تراشه Intel Gigabit NIC، تعداد ۸ هدر هوشمند فن، تعداد ۳ عدد تراشه BIOS و یک UEFI جدید با امکانات بیشتر در مادربرد EVGA Z390 Dark اشاره کرد. بایوس جدید شامل ربات OC و تست استرس درون BIOS است. همچنین یک کلید فیزیکی بر روی مادربرد، امکان کاهش سرعت ضریب اورکلاک، به منظور انتخاب بهترین و با ثبات ترین فرکانس را فراهم کرده است. یک دکمه SafeBoot نیز بر روی برد تعبیه شده است. این مادربرد امکان برنامه ریزی و فلش بایوس را حتی بدون CPU، ممکن کرده است.

مادربرد EVGA Z390 FTW

دومین محصول، مادربرد EVGA Z390 FTW است؛ این محصول نیز برخی از ویژگی های EVGA Z390 Dark را در گونه ای ضعیف تر به همراه داشته اما قابلیت های اورکلاک در آن به مراتب کمتر است. مدار فاز آن دارای ۱۱ رگولاتور بوده و سیستم صوتی Realtek 7.1 Channel HD Audio + EVGA NU Audio را با خازن های ۱۰۰ درصد ژاپنی یدک می کشد. ۱۵۰ درصد پوشش طلا در سوکت پردازنده، کلید های فیزیکی Clear CMOS, Power و Reset، استفاده از ابزار EVGA E-LEET X Tuning، ربات هوشمند اورکلاک، امکان فلش بایوس بدون پردازنده، اسلات های DIMM و PCI-E تقویت شده، از جمله ویژگی های این مادربرد است. EVGA تا ۳ سال وارانتی را برای آن در نظر گرفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید