نکاتی درباره حمل و نقل صحیح لپ تاپ

تعمیر کیبورد لپ تاپ دل
سپتامبر 12, 2018
طول عمر متوسط یک لپ تاپ چقدر است ؟
سپتامبر 12, 2018
نمایش همه

نکاتی درباره حمل و نقل صحیح لپ تاپ

در این مطلب به نکاتی اشاره خواهیم کرد که به نظر لازم است تا شما نیز در صورتی که از وسایل الکترونیکی مانند لپ تاپ استفاده می کنید آنها را تا حد امکان رعایت کنید.

طریقه درست بلند کردن لپ تاپ

برای بلند کردن لپ تاپ حتما آن را با دو دست و از قسمت زیرین آن گرفته و به هیچ عنوان به صورت یک دست و یا بدتر از آن؛ از نمایشگر دستگاه برای بلند کردن آن استفاده نکنید. این کار می تواند مشکلات عدیده ای را در دستگاه بوجود آورد که از آن جمله می توان به ایجاد خمیدگی در بخش های ضعیف دستگاه و یا بروز مشکل در قسمت لولای دستگاه اشاره کرد.

لطفا لپ تاپ را تکان ندهید!

وقتی لپ تاپ در حال کار است صفحات داخلی هارددیسک آن با سرعت حداقل ۵۲۰۰ دور در دقیقه در حال چرخش هستند. پس اگر لپ تاپ روشن را حرکت و یا تکان شدید دهید، فشار زیادی به محور دیسک حافظه جانبی یا هد آن وارد می آید که این امر به مرور زمان باعث بروز اشکال در کارکرد حافظه جانبی و در نهایت خرابی هارد دستگاه شما می شود.

چنانچه مجبور به جابه جا کردن دستگاه در حالت روشن هستید و امکان قراردادن دستگاه در وضعیت Sleep وجود ندارد، تا حد امکان دستگاه را در حالت افقی نگاه دارید.

از کیف های مناسب لپ تاپ استفاده کنید

مهم ترین نکته در مورد حمل لپ تاپ استفاده از یک کیف مناسب و با کیفیت است. به هیچ عنوان برای صرفه جویی در هزینه، از کیف های نامرغوب و غیر استاندارد استفاده نکنید. یک کیف استاندارد بایستی متناسب با اندازه دستگاه شما بوده و از لایه های محافظتی داخلی برخوردار باشد تا بتواند ضربه های معمول مانند ضربه های داخل واگن مترو!، اتوبوس، تاکسی و یا هر ضربه غیرارادی دیگر در طول فعالیت های روزانه را جذب کرده و به دستگاه منتقل نکند.

 

سعی کنید از کیفی استفاده کنید که حداقل دارای دو محفظه جداگانه برای نگهداری لپ تاپ و لوازم جانبی مثل شارژر و دوشاخه باشد. قرار دادن این وسایل در کنار دستگاه ممکن است به بدنه دستگاه فشار وارد آورده و باعث خرابی صفحه نمایش و دیگر قسمت ها شود.

نکات دیگر حمل و نقل صحیح لپ تاپ:

همیشه هنگام حمل دستگاه، لوح فشرده داخل درایو نوری را خارج کنید.

در جابه جایی های بلند مدت، اطمینان حاصل کنید که دستگاه خاموش بوده و در وضعیت Sleep قرار ندارد.

 

همواره از قرار داشتن باتری دستگاه در محل خود و قفل بودن ضامن آن اطمینان حاصل کنید. عدم توجه به این موضوع و بروز تکان های شدید می تواند موجب حرکت باتری در جای خود شده و باعث آسیب های جدی به دستگاه شود.

 

امیدواریم که شما نیز با رعایت همین چند نکته ساده جزو کاربرانی باشید که هرگز به خاطر حمل و نقل نادرست دستگاه خود به مراکز خدمات پس از فروش مراجعه می کنند

 

دیدگاهتان را بنویسید