نکاتی در خصوص نگهداری صحیح از شارژر لپ تاپ

مولتی متر (آوو متر)
آوریل 29, 2018
همه چیز درباره موفقیت لپ تاپ های دل
می 16, 2018
نمایش همه

نکاتی در خصوص نگهداری صحیح از شارژر لپ تاپ

  • مهمترین عامل آسیب رساندن به شارژرهای لپ تاپ نواسانات برق است. از این نظر شارژرهای لپتاپ بسیار آسیب پذیرند. با اینحال خوشبختانه با قرار دادن یک محافظ برق در سر راه شارژر میتوان از این آسیب پیشگیری کرد. پس پیشنهاد میشود در درجه اول از محافظ برق به عنوان ابزاری برای جلوگیری از آسیب به شارژر لپتاپ استفاده کرد.
  • دیگر عامل مهم که موجب آسیب رسیدن به شارژر لپ تاپ میشود تا کردن کابل و گره زدن مداوم آن است. کابل مسی پس از تعداد ممپشخصی تا شدن و خم شدن میشکند. این تعداد میتواند تا چند هزار بار باشد اما در اثر خم شدن های پیاپی امکان ایجاد قطع شدگی های بسیار ریز در رشته های مسی وجود دارد. این قطع شدگی های کوچک موجب ایجاد پدیده اتصال کوتاه شده و در نتیجه مقدار جریان زیادی را از آداپتور شارژر جذب ( اصطلاحا آمپر میکشد) میکند. وقتی این جریان بیش از حداکثر جریان خروجی شارژر لپ تاپ باشد ، بسادگی شارژر میسوزد. به همین دلیل است که کاربرانی که شارژر لپ تاپ خود را هر روز با خود حمل میکنند و ناچاراند که روزانه چندین بار آن را مچاله کرده در کیف بگذارند و دوباره باز کنند بیشترین احتیاج به تعویض شارژر لپ تاپ خود را دارند.
  • نکته سوم کاملا بدیهیست. استفاده از کابل ۳ پین برق بی کیفیت. متاسفانه در بازار کابل های ۳ پین برق بسیار بی کیفیتی وجود دارد. این کابل ها بدلیل نازک بودن رشته ها و همینطور عدم استفاده از مس در آلیاژ رشته ها از کیفیت بسیار پایینی برخوردارند. استفاده از این کابل ها بدلیل همان پدیده اتصال کوتاه میتواند به شارژر لپ تاپ آسیب جدی وارد کند.

دیدگاه ها بسته شده است