نگاهی اجمالی به پایه شارژ مخصوص دسته بازی PS4 شرکت Fosmon

دارندگان CPUهای Haswell-E و Broadwell-E از نصب آپدیت جدید پرهیز کنید
سپتامبر 24, 2018
چیپست Z390 از پردازنده های نسل ۸ پشتیبانی می کند
سپتامبر 24, 2018
نمایش همه

نگاهی اجمالی به پایه شارژ مخصوص دسته بازی PS4 شرکت Fosmon

مدتی پیش دو محصول جانبی کاربردی را بررسی کردیم. یکی از این محصولات اسپیکر ضدآب و دیگری پاوربانک مقاوم در گل، آب و گرد و خاک بود. حالا در این بررسی می خواهیم نگاهی اجمالی به پایه شارژ مخصوص دسته بازی کنسول PS4 بیاندازیم که به نظر ما می تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که دوست دارند براحتی دسته بازی کنسول PS4 خود را شارژ کنند. اگر دوست دارید در مورد این محصول بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

طراحی

پایه شارژ شرکت Fosmon برای دسته های کنسول PS4 طراحی شده است. این محصول دارای بدنه ای از جنس پلاستیک دارد که به جز بخشی از پایه بقیه بخش ها از نوع پلاستیک مات هستند. پایه محصول تخم مرغ شکل است و در داخل آن فضایی در نظر گرفته شده است که ستون نگه دارنده در آن نصب می شود.

نصب ستون نگه دارنده روی پایه خیلی راحت است و براحتی انجام می شود. همچنین برای جدا کردن ستون نگه دارنده از پایه هم کافی است که پین های ستون را که در زیر پایه دیده می شود را به داخل فشار بدهید در این حالت براحتی از هم جدا می شوند. روی ستون نگه دارنده دسته ها، دو فضا دیده می شود که برای قرار دادن دسته های کنسول استفاده می شود (به همین علت برای این محصول از عبارت Dual استفاده شده است).

برای بخشی که دسته کنسول روی آن قرار می گیرد از پلاستیک شفاف استفاده شده است. در این بخش کانکتورهای USB دیده می شود که به دسته های بازی متصل می شوند.

این شرکت برای اینکه کاربر براحتی از وضعیت شارژ دسته بازی با خبر شود از دو دیود رنگی استفاده کرده است در صورتی که دسته در حال شارژ باشد دیود نوری قرمز روشن می شود و در صورتی که دسته بازی شارژ کامل شده باشد رنگ آن آبی خواهد شد.

برای تامین توان مورد نیاز، یک کانکتور پاور از نوع سوزنی در بخش پشتی دسته نگه دارنده دیده می شود که با استفاده از یک کابلی که همراه پایه قرار داده شده است به آداپتور یا پورت USB متصل می شود.

نصب و استفاده 

در کل نصب دسته بازی روی پایه نیاز به تجربه خاصی ندارد و در صورتی که کمی دقت به خرج بدهید دسته براحتی روی پایه نصب می شود. زمان شارژ بستگی به منبع تغذیه ای دارد که شما به پایه وصل کردید اگر به یک پورت USB ساده نوت بوک یا کامپیوتر پایه شارژ را نصب کرده باشید مدت زمان زیادی برای شارژ دو دستگاه باید صرف کنید چون شدت جریان پورت های USB نوت بوک یا کامپیوتر ۵۰۰ میلی آمپر است اما در صورتی که از آداپتور با شدت جریان ۱ آمپر استفاده کنید به طور حتم زمان شارژ شما کاهش خواهد یافت. براساس اطلاعاتی که در وب سایت ارائه شده است ولتاژ و شدت جریان ورودی این پایه شارژ ۵ ولت ۱ آمپر است و میزان خروجی براساس استفاده از یک یا دو دسته بین ۵۰۰ میلی آمپر تا ۱ آمپر است. در کل ما دسته را به یک شارژ با شدت جریان ۱ آمپر وصل کردیم و توانستیم دسته بازی را در مدت زمان منطقی شارژ کنیم. نکته جالب این است که ما دسته های PS4 Pro خودمان را با استفاده از این پایه شارژ  کردیم و به خوبی هم کار کرد. با توجه به قیمت ۱۲ دلاری، این محصول گزینه خوبی برای کسانی است که می خواهند دسته بازی کنسول PS4 و PS4 Pro خود را براحتی شارژ کنند و دوست دارند دسته بازی را همیشه شارژ و آماده داشته باشند تا در هنگام بازی مشکلی نداشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید