همه چیز درباره موفقیت لپ تاپ های دل

نکاتی در خصوص نگهداری صحیح از شارژر لپ تاپ
می 10, 2018
۳ مورد از بهترین لپ‌تاپ های گیمینگ
می 16, 2018
نمایش همه

همه چیز درباره موفقیت لپ تاپ های دل

کمپانی دل

سپس با سرهم کردن کامپیوترها در خوابگاهش، بازاریابی خود را به مرحله فروش می‌رساند. مدت زیادی نگذشته بود که این تولید و فروش‌ها هم‌اتاقی‌ها و مسئولان خوابگاه مایکل را حساس کرد و موجب شد در سال ۱۹۸۵ مایکل دل از دانشگاه اخراج شود.

اخراج او از دانشگاه موجب شد مایکل تمام وقت و انرژی خود را صرف شرکت کند و با قرض کردن ۳۰۰ هزار دلار و تاسیس دفتر، توسعه کار خود را آغاز کند.

این شروع خوبی بود تا مایکل بتواند در اواخر سال ۱۹۸۵ نخستین کامپیوتر رسمی شرکت دل به نام Turbo PC را روانه بازار کند. آن روزها قیمت این کامپیوتر ۷۹۵ دلار بود که به نسبت عملکرد سخت‌افزاری مناسب توانست پایه‌های شرکت دل را به خوبی مستحکم سازد و همین معرفی به بازار موجب شد نام مایکل و محصولش به نشریات تخصصی کامپیوتری راه یابد.

پس از آن مایکل برای شرکت خود یک سازوکار تعریف کرد بدین صورت که جزییات نیازهای مشتری را دریافت و محصولی دقیقا مطابق نظر آنها را تولید می‌کرد به همین ترتیب تنها در سال اول کاری خود، گردش مالی ۷۳ میلیون دلاری برای شرکت دل به ثبت رساند.

فعالیت‌های دل ادامه داشت تا اینکه سرنوشتش در سال ۱۹۸۸ به‌گونه‌ای رقم خورد که امروز همه دنیا او را می‌شناسند، در این سال محصولات شرکت به کشور ایرلند راه پیدا کرد و حالا ارزش شرکت بین‌المللی دل به مبلغ ۹۰ میلیون دلار رسیده بود. افزایش فعالیت‌های شرکت موجب شد دل نام شرکت خود را به Dell Computer Corporation تغییر دهد و این تغییر نام آغازی برای ماندگاری در دنیای کامپیوتر‌های شخصی شد.

همچنین در این سال سه و ‌نیم میلیون سهام شرکت دل در بازار بورس به قیمت هشت و نیم دلار برای هر سهم به فروش رسید و دل به‌طور رسمی به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد.

چهار سال بعد یعنی درست زمانی که مایکل ۲۷ سال داشت نشریه رسمی و معتبر فورچون (fortune) در این حوزه، شرکت دل را به‌عنوان یکی از ۵۰۰کمپانی بزرگ دنیا معرفی کرد، آن روزها مایکل رکورد جوان‌ترین مدیر اجرایی در این لیست ۵۰۰نفره را از آن خود کرد.

اما دهه ۹۰ میلادی برای دل پر از تنش و چالش بود به دلیل اینکه شرکت کامپک (Compaq) به‌عنوان رقیبی جدی برای محصولات دل به‌صورت جدی فعالیتش را آغاز کرده بود حالا شرکت دل برای بهبود اوضاع و تغییر نکردن جایگاهش در ذهن مشتریان باید چاره‌ای اساسی می‌اندیشید.

از این رو او نه خط تولید خود را گسترده و نه محصول جدیدی به بازار ارائه کرد بلکه با خریدن شرکت رقیب، کامپک را به‌عنوان زیرمجموعه خود معرفی کرد تا بزرگ‌ترین تولیدکننده کامپیوتر ایالات‌متحده لقب گیرد. سپس تغییراتی جزیی در آرم و لوگوی خود به منظور به روز کردن لوگو ایجاد کرد که جامعیت بیشتری برای مشتریان داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید