وب کم لپ تاپ و مشکلات احتمالی آن

رم لپ تاپ و چگونگی استفاده بهینه از آن ها
آگوست 2, 2021
تصویر نداشتن لپ تاپ و راه حل آن
آگوست 5, 2021
نمایش همه

وب کم لپ تاپ و مشکلات احتمالی آن

وب کم لپ تاپ

 

وب کم در کامپیوتر های خانگی به عنوان یک قطعه جداگانه بود و یک حق انتخاب در استفاده وب کم داشتیم اما در لپ تاپ ها که به عنوان کامپیوتر های قابل حمل معرفی شدند وب کم به صورتی است که  حق انتخابی در داشتن یا نداشتن آن نداریم و به صورت پیش فرض روی بییشتر دستگاه ها وجود دارد.

البته که این موضوع مزایا و معایبی نیز دارد از معایب ان به امنیت پایین آن می توان اشاره کرد که این قضیه به استفاده خود شخص نیز مربوط است و اگر از سایت ها و برنامه های معتبر استفاده کند مشکلی برای آن ایجاد نخواهد شد.

عیب دیگر وب کم لپ تاپ این است که کیفیت آن توان رقابت با وب کم هایی که برای کامپیوتر است را ندارد.

از مزایای آن نیز می توان به این اشاره کرد که  کوچک تر از وب کم های کامپیوتر و حمل آن اسان تر است.

وب کم ها نیز ممکن است پش از مدتی از کار بیافتند یا دچار اختلال بشوند مثل اگر ضربه ای به وب کم وارد شود یا اگر ویندوز خود را عوض کنید و ویندوز نتواند وب کم را بشناسد و …

راه حل مشکلات احتمالی وب کم لپ تاپ

یکی از اولین مورد هایی که باید به آن دقت و بررسی کنیم این آست که آنتی ویروس سیستم خود را چک کنیم که با وب کم تداخلی دارد یا نه. برای مثال می توانیم یک بار آنتی ویروس را خاموش و سپس اقدام به روشن کردن وب کم بکنیم. فقط فراموش نکیم که بعد از آن آنتی ویروس را دوباره روشن کنیم تا مشکلی برای سیستم پیش نیاید.

مورد بعدی می تواند کابل ها باشد کابل هایی که باعث اتصال وب کم می شود را بررسی کنید که آیا سالم هستند یا خیر و اطمینان حاصل کنید که به درستی و متصل شده اند.

با اینکه بیشتر اوقات ویندوز درایو مربوط به قطعه های جانبی را نصب می کند اما ممکن است آن را نشناسد بنابراین می توانید خودتان به صورت دستی  درایو مربوط به وب کم را نصب و یا آپدیت بکنید که مشکل رفع شود.

اگر موارد بالا را امتحان کردید و وب کم درست نشد باید به یک کارشناس تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید که وب کم لپ تاپ را یاتعویض و یا تعمیر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید