ویروسی شدن سخت افزار | ویروس رکشانا

برای خرید لپ تاپ دست دوم به این نکات توجه کنید
جولای 11, 2019
مانیتورهای گیمینگ MSI با پنل های سامسونگ؛ نهایت کارایی برای گیمرها
جولای 11, 2019
نمایش همه

ویروسی شدن سخت افزار | ویروس رکشانا

ویروسی شدن سخت افزار رایانه

شاید اکثر کاربران تنها در پی از بین بردن ویروس های نرم افزاری و بد افزارها باشند ، حال آنکه نیابد از ویروس هایی که به طور بسیار ماهرانه ای روی سخت افزار می نشینند غافل شد؛ شاید  که این ویروس ها بسیار مهم تر باشد .

کارشناسان امنیت و اطلاعات هشدار دادند که رهایی از ویروس هایی همچون ویروس رکشانا و امثال آن که به طرز ماهرانه ای روی تراشه های سخت افزاری جاسازی می شوند بسیار سخت است.

به عنوان نمونه همین تروجان رکشانا ویروسی است که روی BIOS و یا قعطات سخت افزاری مادربرد مانند کارت شبکه شما می نشیند و شرایط بسیار خاصی نیاز است تا شما بتوانید احتمالا از شر این ویروس خلاص شوید .

یکی از کارشناسان امنیت بیش از ۴۳ نوع آنتی ویروس را روی این تروجان امتحان کرده که همگی با شکست مواجه شدند .  به گفته مدیر اجرایی ESET، این مسئله برای متخصصین امنیت موضوع جدیدی نیست و حرفه ای های این حوزه سالیان سال است که روی چنین تهدیداتی کار می کنند. توصیه او به کمپانی ها این است که برای به حداقل رساندن خطرات ناشی از ویروس های سخت افزاری ، سخت افزاری های خود را فقط از منابع مورد اعتماد تهیه کنند.

همچنین الکساندرو کاتالین ،رئیس پژوهش های امنیتی بیت دیفندر نیز در این باره می گوید : همیشه برای هر ویروسی یک راه چاره ای هم پیدا می شود و رکشاسا هم از این قائده مستثنی نیست .

اما تاکنون کارشناسان این حوزه نتوانسند راه حلی قعطی برای از بین بردن این تروجان بیایند . شاید در حال حاضر خرید سخت افزار از متخصصین امن و مورد اعتماد بهترین راه برای مقابله با این ویروس باشد .آیا شما اطلاعاتی راجع به این ویروس بسیار خطرناک دارید ؟؟ تا چه حد اطمینان دارید که سیستم شما توسط این تروجان آلوده نشده باشد ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید