چگونه امنیت حافظه های جانبی را بالا ببریم ؟

حاضر هستید به مادربرد NZXT N7 Z390 اعتماد کنید؟
اکتبر 13, 2018
نکات مهم در خرید لپ تاپ برای بچه مدرسه ای ها
اکتبر 13, 2018
نمایش همه

چگونه امنیت حافظه های جانبی را بالا ببریم ؟

امروزه استفاده از حافظه های جانبی همانند فلش دیسک ها بسیار درمیان کاربران رواج یافته است اما مشکلی که این حافظه ها برای رایانه ها به وجود می آورد امکان انتشار ویروس هاست که دراین مطلب چند روش برای مقابله با این مشکل بازگو میکنیم.

یکی از راه های انتشار ویروس های کامپیوتری از طریق ابزار ها و حافظه های قابل حمل است که با متصل کردن این حافظه ها به یک رایانه آلوده فایل های ویروس به فلش دیسک انتقال پیدا میکند ودرنتیجه با متصل کردن این فلش به هر دستگاهی این ویروس ها را نیز به رایانه شما منتقل میکند.

بنابراین از اتصال فلش دیسک های نا مطمئن  به رایانه خود تا حد امکان جلوگیری کنید تا  از الوده شدن رایانه خود به ویروس ها اطمینان بیشتری کسب کنید.

نکته مهم دیگری که بسیار اهمیت دارد نصب آنتی ویروس های جدید و بروزشده است تا از این مشکلات جلوگیری کند،درآنتی ویروس های جدیدحافظه های جانبی هنگام اتصال به رایانه به طور خودکار اسکن شده و  در صورتی که  فلش حاوی ویروس باشد فایل های ویروسی را پاک کرده و مانع آلوده شدن رایانه شما میشود.و در آخر روشی که توصیه میشود در کنار سایر این گزینه ها انجام دهید غیر فعال کردن حالت اجرای خودکار حافظه های جانبی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید