چگونه دو هارد هم زمان در لپ تاپ داشته باشیم

تصویر نداشتن لپ تاپ و راه حل آن
آگوست 5, 2021
روشن نشدن لپ تاپ زمانی که به شارژ وصل است
آگوست 28, 2021
نمایش همه

چگونه دو هارد هم زمان در لپ تاپ داشته باشیم

براکت هارد (HDD Caddy)

براکت هارد یا همان کدی یک قطعه است که برای اضافه کردن یک هارد اضافه از نوع SSD   است به این صورت که ابتدا دی وی دی رایتر را از لپ تاپ باز کرده و خارج می کنیم سپس (همان طور که در تصویر می بینید ) هارد SSD داخل براکت هارد و خود کدی هم جای دی وی دی رایتر قرار می گیرد.

مزیت های استفاده از براکت هارد :

  • داشتن دو هارد هم زمان در لپ تاپ
  • افزایش فضای داخلی لپ تاپ
  • افزایش سرعت لود ویندوز در صورتی که سیستم عامل را روی هارد SSD نصب کنید.

معایب استفاده از کدی :

  • در صورتی که از هارد SSD با فضای کمتری استفاده کنید انتقال فایل های حجیم از هارد مکانیکی به SSD و اعمال تغییرات روی آن وقت و حوصله سر بر باشد. مثلا برای ادیت ویدیو.
  • برداشته شدن دی وی دی رایتر (البته اگر از DVD استفاده نمی کنید ممشکلی برای شما نخواهد داشت)

 

زمانی که درایو نوری را برداشته و به جای آن از براکت هارد استفاده کنید هارد جدید به صورت یک درایو جدید در ویندوز نشان داده خواهد شد.

 شما می توانید  ویندوز یا هر سیستم عامل و برنامه های خود را روی این هارد SSD نصب کنید که زمان لود شدن برنامه ها و ویندوز به کم ترین زمان خود برسد.

البته اگر می خواهید تغییراتی در لپ تاپ خود اعمال کنید ما یکی از سه روش زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

  1. استفاده از براکت هارد به جای درایو نوری و داشتن هم زمان دو هارد در لپ تاپ که توضیحات آن در ابتدای متن توضیح داده شد.  این روش می تواند یکی از به صرفه ترین روش ها برای هم افزایش فضا و هم سرعت لود شدن باشد.  
  2. استفاده از یک هارد SSD با فضای بیشتر به جای هارد مکانیکی که این مورد شامل هزینه بیشتری نسبت به سایر گزینه ها است زیرا قیمت هارد های SSD دو یا سه برابر هارد های معمولی است.
  3. این مورد زیاد مورد پسند نیست و توصیه نمی شود.

استفاده از یک هارد SSD با ظرفیت کم و استفاده از هارد اکسترنال در کنار آن .   این گزینه به دلیل اینکه حمل هارد های اکسترنال سخت است و اگر در طول روز به مکان های مختلفی می روید و لپ تاپ خود را نیاز دارید مطمعن باشید شما را کلافه خواهد کرد .

 

در کل اگر توان هزینه کردن را دارید می توانید یک هارد SSD با ظرفیت بالا تهیه کرده و به جای هارد فعلی خود استفاده کنید و یا می توانید مانند روش اول اقدام کرده و یک هارد معمولی و یک هارد SSD با براکت هارد استفاده کرده و دو هارد در لپ تاپ داشته باشید.

 

 

1 دیدگاه

  1. […] نمی دانید کدی چیست می تواند به مطلب چگونه دو هارد در لپ تاپ داشته باشیم مراجعه کنید […]

دیدگاهتان را بنویسید