چگونه کارت گرافیک را بر روی مادربورد نصب کنیم ؟

عمر مفید ۴ قطعه اصلی لپ تاپ
سپتامبر 3, 2018
بهترین نوت بوک برای کارهای گرافیکی
سپتامبر 3, 2018
نمایش همه

چگونه کارت گرافیک را بر روی مادربورد نصب کنیم ؟

همانطور که می‌دانید، همه کامپیوترها به یک شیوه طراحی نشده‌اند. اگرچه دو رایانه در دفترکار شما ممکن است دارای چیپست‌های گرافیکی باشند، اما ممکن است تنها یکی از آنها کارت ویدئویی داشته باشد. بعضی از مادربوردها، دارای شکاف‌های حافظه برای کارت گرافیک و بعضی دیگر نیستند، بنابراین ممکن است بتوانید یک کارت گرافیک جدید را  نصب کنید اما ابتدا باید برخی مراحل را برای نصب کارت گرافیک طی کنید. در ادامه با آچارباز همراه باشید:

کتابچه راهنمای کاربر را بررسی کنید:

به کتابچه راهنمای کاربری که همراه رایانه است نگاهی بیاندازید. بعضی از کامپیوترها دارای یک کپی فیزیکی از کتابچه و بعضی دیگر دارای  یک بسته نرم افزاری است که می‌توانید آن را در  ویندوز پیدا کنید.  (user guide  یا  manualرا جستجو کنید ) . به دنبال یک بخش یا فهرست به نام expansion slots (اسلات توسعه) بروید و سپس مطمن شوید که آیا مادربورد خاص شما چیزی بنام “شکاف  توسعه” برای یک کارت گرافیک دارد یا نه!

کامپیوتر را باز کنید

کامپیوتر را باز کرده و تمام لوازم جانبی را از پشت مادربورد جدا کنید. سپس دکمه برق را فشار دهید و نگه دارید تا تمام شارژ ایستا در کامپیوتر پاک شود. گفتنیست که کامپیوترهای جدیدتر دارای یک دکمه آزاد در یک طرف کیس هستند و کامپیوترهای قدیمی پیچ در پشت کیس دارند.

مادربورد را بررسی کنید

پس از باز کردن کیس، باید مادربورد را شناسایی کنید. مادربورد یک برد بزرگ سبز رنگ است که در مرکز کیس قرار  دارد که قطعات اصلی کیس به آن متصل است. حال در مرحله بعد، کارت گرافیک داخلی را پیدا کنید. محل قرار گرفتن کارت گرافیک نزدیک به قسمتی است که کابل مانیتور شما به مادربورد متصل می‌شود و یک نقطه شروع برای پیدا کردن یک شکاف توسعه برای کارت گرافیک است.

به شکاف‌های خالی بر روی مادربورد نگاه کنید. شکاف کوتاه سبز یا قرمز رنگ، شکاف کارت گرافیک است؛ این اسلات‌ها تقریبا همیشه و در کامپیوترهای مختلف، کوتاه‌تر از اسلات‌های دیگری هستند که برای کارت‌های شبکه یا کارت صدا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورتی که مشاهده کردید که این فضا خالی است، به راحتی می‌توانید یک کارت گرافیک جدید به آن اضافه کنید.

چگونه کارت گرافیک را نصب کنیم؟

پس از خریداری کارت گرافیک جدید، حتما از دستورالعمل‌هایی که با آن ارائه شده است، پیروی کنید تا بتوانید آن را به طور صحیح در اسلات قرار دهید. پس از اینکه مطمئن شدید که کارت گرافیک به طور صحیح در محل خود نصب شد، درب کیس را ببندید و سیم برق را به آن متصل کنید،. سپس کابل مانیتور را به خروجی کارت گرافیکی متصل کنید (به کارت ویدیویی جدید). لوازم جانبی مانند موس و کیبورد را به آن متصل کرده و کامپیوتر را روشن کنید.

 

اکنون شما موفق به راه‌اندازی کارت گرافیک جدید شده‌اید.

 

دیدگاهتان را بنویسید