چگونه یک لپ تاپ خیس را نجات دهیم؟

حذف درایو کارت گرافیک به روش صحیح
اکتبر 8, 2018
آشنایی با انواع موس و کیبرد
اکتبر 8, 2018
نمایش همه

چگونه یک لپ تاپ خیس را نجات دهیم؟

طبق مطالعات انجام شده توسط “Protrsure” که شرکت ارائه دهنده بیمه ی لپ تاپ است مایع ریخته شده روی لپ تاپ در رتبه ی چهارم صدمات وارده به کامپیوترهای قابل حمل قرار دارد .

ریختن مایعاتی نظیر آب، چای ، قهوه و حتی شیر، برروی لپ‌تاپ بر اثر یک اشتباه ساده می‌تواند شما را برای همیشه از لپ‌تاپ محروم کند. در این مطلب برایتان با راهنمایی کارشناسان گارانتی گرین (GREEN )چند راهکار ساده را آموزش می دهیم تا به سرعت از خرابی لپ‌تاپ بر اثر ریختن مایعات،جلوگیری کرده و این مشکل پیش آمده را در صورت امکان رفع نمایید.

لپ‌تاپ را سریعا خاموش کنید. باتری را از جای درآورده و آداپتور A/C را نیز از لپ‌تاپ‌تان جدا کنید. سرعت عمل شما در این کار، لپ‌تاپ را از خطر ایجاد اتصال کوتاه در اثر تماس مایع با مدارهای لپ‌تاپ، نجات خواهد داد.

هرگونه کابل USB و دستگاه‌های اکسترنال که به لپ‌تاپ‌تان متصل هستند، را از پورت مربوطه بیرون بکشید.

– سریعترین کار بعد از انجام دو مورد فوق کج کرده لپ تاپ است تا مایع نتواند به داخل لپ‌تاپ نفوذ کند.

– وقتی مطمئن شدید مایعات از لپ تاپ خارج شده در مرحله بعد هرگونه رطوبتی که برروی لپ‌تاپ مشاهده کنید را به وسیله یک دستمال کاغذی یا هر ماده جاذب و البته بدون پرز دیگری خشک کنید.

– هر چیز چسبنده‌ای که برروی لپ‌تاپ‌تان ریخته را، تمیز کنید. این مایع ممکن است برروی نمایش‌گر، کلیدهای کیبورد و هردکمه دیگری از لپ‌تاپ‌تان ریخته باشد. برای تمیز کردن چنین مایعی، از یک پارچه نرم، مرطوب و بدون پرز استفاده نمایید.

– یکی از موارد خیلی مهم این است که از خود در برابر ترشحات الکترواستاتیک، محافظت کنید. الکتریسیته ساکن می‌تواند به ولتاژ بسیار بالایی تبدیل شود. الکتریسته ساکن موجود در دست و بدن، می‌تواند به لپ‌تاپ آسیب جدی وارد کرده و سبب نابودی اجزای سخت افزاری آن، شود.

– لپ تاپ را روشن ننمایید و سریعا آن را به مرکز خدمات لپ تاپ خود برسانید!

 

دیدگاهتان را بنویسید