شناخت ابتدایی مشکلات لپ تاپ ها
اکتبر 8, 2018
حذف درایو کارت گرافیک به روش صحیح
اکتبر 8, 2018
نمایش همه

چگونگی انتخاب موس مناسب

 

مصرف کنندگان گرامی می بایست قبل از اقدام به خرید موس به ۴ نکته توجه نمایند تا بهترین موس را برای نیاز خود انتخاب کنند .

۱- نوع ارتباط موس

۲- سنسور استفاده شده و دقت آن

۳- نوع طراحی موس

۴- کلید های اضافی و نرم افزار جانبی

 

نوع ارتباط موس

یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب موس نوع ارتباط موس با دستگاه است.

وایرلس بهتر است یا سیم دار؟

هر کدام مزایا خود را نسبت به دیگری دارد ، ارتباط سیمی به دلیل تاخیر پایین و عدم وجود باتری گزینه ای مناسب تری برای گیمرها می باشد ، موس های وایرلس به دلیل عدم وجود سیم و سهولت در جا به جایی گزینه ای مناسبی برای استفاده های خانگی و اداری می باشند.

سنسور استفاده شده در موس و دقت آن

کدام سنسور بهتر است ، اوپتیکال یا لیزری؟

به طور کلی سنسور لیزری به دلیل خطای کمتر ، دقت بالاتر و قابلیت کارکرد بر روی اکثر سطوح ، سنسور پرکاربردتری می باشد اما به دلیل قیمت بالای آن ، همیشه گزینه اول برای انتخاب نخواهند بود.

دقت سنسور ها با دو فاکتورDPI  و CPI اندازه گیری می شود که بیشتر بودن آن به معنای دقت بالاتر سنسور می باشد.

نوع طراحی موس

طراحی موس ها نسبت به نوع استفاده و با در نظر گرفتن نوع در دست گرفتن آنها متفاوت است . نوع در دست گرفتن موس ها به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند :

نوع اول Fingertip Grip  یا کنترل موس با نوک انگشت ها می باشد، این نوع طراحی به دلیل کوچک بودن موس ، بیشتر برای مصارف خانگی و اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نوع دوم Claw Grip یا کنترل موس با پنجه می باشد ، در این نوع طراحی به علت قابلیت جا به جایی سریع موس و عرق نکردن دست به دلیل عدم برخورد دست به صورت کامل با بدنه موس ، بیشترین استفاده را برای گیمرهایی که بازی های اول شخص انجام می دهند دارد. موس های مناسب برای این نوع حالت موس هایی با اندازه متوسط می باشند.

نوع سوم Palm Grip یا کنترل با کف دست می باشد ، دراین نوع به دلیل قرار گرفتن موس درون دست به صورت کامل ، دقت در حرکت بالا رفته و بیشترین استفاده را برای گیمرهایی که بازی های استراتژیک انجام می دهند دارد. موس های مناسب برای این نوع حالت موس هایی با اندازه بزرگ می باشند.

کلیدهای اضافی و نرم افزار جانبی

امروزه شاهد وجود کلید های Forward  و  Backwardدر اکثر موس ها ، حتی موس های رده پایین و ارزان قیمت هستیم ، اما وجود کلیدهای بیشتر و نرم افزار جانبی ( برای ایجاد تغییر درعملکرد این کلیدها ) ، به یکی از معیارهای اصلی برای انتخاب موس توسط گیمرهای حرفه ای تبدیل شده است ، معمولا کلیدهای اضافه همراه با برنامه جانبی در موس های رده بالا گیمینگ یافت می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید