ویژگی های یک لپ تاپ مناسب
ویژگی های یک لپ تاپ مناسب چیست؟
آگوست 23, 2019
فرق RAM و Hard
فرق RAM و Hard کامپیوتر و لپ تاپ در چیست؟
آگوست 23, 2019
نمایش همه

کاربردهای لپ تاپ های گیمینگ

لپ تاپ های گیمینگ

لپ تاپ های گیمینگ بر خلاف نامشان، بهترین انتخاب برای انجام کار های دیگر نیز میباشند. در این مطلب قصد داریم تا به کاربردهای دیگر این لپ تاپ ها در زمینه های شغلی و حرفه ای بپردازیم.

ویژگی های لپ تاپ های گیمینگ

کارایی و سرعت بالا

یکی از ویژگی ­های مهم در مورد لپ تاپ های گیمینگ سرعت بالای آن است. سرعت به معنای مدت زمان مصرفی برای خاموش شدن سیستم است که در این سری لپ­ تاپ­ ها، حدوداً ۵ ثانیه طول می کشد. همچنین شاهد سرعت بالا در روشن شدن و اجرای سیستم­ عامل نیز خواهیم بود. این سرعت بالا برای پردازش بازی­ ها در لپ­ تاپ­ های گیمینگ لازم و ضروری است و به اجرای راحت برنامه های سنگین کمک خواهد کرد. کامپیوتر­های گیمینگ همچنین می توانند اطلاعات بیشتری را نسبت به کامپیوترهای معمولی پردازش و مدیریت کنند. در نتیجه عملکرد و کارایی بالاتری نسبت به لپ تاپ های معمولی دارند. به طور کلی کسب ­و ­کار با این لپ­ تاپ­ های گیمینگ بسیار فوق­ العاده است و لازم به ذکر است که سرعت اجرای برنامه­ ها نیز بسیار بالاتر از لپ تاپ های معمولی خواهد بود.

قطعاتی با کیفیت بالا

این سری از لپ تاپ ­ها دارای پردازنده­ های کارآمدتر با مصرف بهبود یافته باتری، کیفیت تصویر بهتر و حافظه ای بیشتر هستند. معمولاً در لپ تاپ های گیمینگ از بهترین قطعات سخت افزاری روز دنیا با عملکردی فوق العاده استفاده می شود. در نتیجه این لپ­ تاپ­ ها از مشکلات سخت افزاری و پردازشی کمتری برخوردار خواهند بود.

قابلیت ارتقا قطعات

لپ تاپ های بازی به طور معمول از مزایای بیشتری نسبت به لپ تاپ های معمولی برخوردار هستند، قابلیت ارتقاء قطعات نیز از مزایای دیگر این سری لپ تاپ ها است. از آنجایی که گیمرها نیاز زیادی به افزایش ذخیره سازی و عملکرد پردازشی دارند در نتیجه این قابلیت برایشان فراهم شده است تا بتوانند به ارتقا بخش های مختلف بپردازند. به همین منظور به گونه ای طراحی می شوند تا قادر به ارتقا برای بهبود عملکرد باشند. همچنین می توانید بعد از سال ها استفاده از یک لپ ­تاپ گیمینگ، بخش مورد نظر خود را تعویض کنید. در نتیجه نیاز به خرید لپ­ تاپی با سخت­ افزار جدید نخواهید بود.

راحتی

کامپیوترهای گیمینگ قادر هستند تا تمامی کارهای یک کامپیوتر معمولی را با عملکرد بالاتری انجام دهند. در یک لپ ­تاپ گیمینگ می توانید به طور همزمان از چندین نرم افزار بدون افت عملکرد سیستم استفاده کنید برای مثال می توانید به راحتی از فتوشاپ و پریمیر استفاده کنید و با مرورگرتان در اینترنت گشت ­و­گذار نمایید. در واقع با یک لپ ­تاپ گیمینگ می توانید در زمان کمتری به انجام کارهای مختلف خود بپردازید.

عمر طولانی تر

اگر یک لپ ­تاپ گیمینگ خریداری کنید در واقع یک سیستم پیشرفته در اختیار دارید و نیازی به تعویض آن تا سال­ های آینده نخواهد بود. به طور کلی فاصله­ ی کیفیت یک لپ­­ تاپ گیمینگ و یک لپ­ تاپ معمولی در زمینه­ ی تکنولوژی بسیار زیاد است.

در نهایت می توانید یکی لپ تاپ گیمینگ را جایگزین یک لپ تاپ معمولی کنید زیرا تفاوت های زیادی بین یک لپ تاپ گیمینگ و یک لپ تاپ معمولی وجود دارد که این تفاوت ها می توانند هزینه ی بالای خرید یک لپ­ تاپ گیمینگ را توجیه کنند. کافیست به این موضوع فکر کنید که خرید یک لپ تاپ گیمینگ مانند یک سرمایه گذاری است و هرشخص به جای خرید لپ تاپ جدید در هر چند سال می تواند با خرید یک لپ­ تاپ گیمینگ عمر لپ­ تاپ خود را دو­برابر کند.

دیدگاهتان را بنویسید