کارت گرافیک های جدید NVIDIA در لپ تاپ های گیمینگ!

صحبت از حرفه ای های ایستگاه کاری بدون ASUS WS Z390 Pro ممکن نیست!
اکتبر 13, 2018
تصاویر تمامی کارت گرافیک های MSI RTX 2070 منتشر شد
اکتبر 13, 2018
نمایش همه

کارت گرافیک های جدید NVIDIA در لپ تاپ های گیمینگ!

انویدیا به تازگی کارت گرافیک های جیفورسRTX را در۳ نمونه  برای کلاس دسکتاپ رونمایی کرده است که به زودی شاهد آخرین مدل آنها یعنی RTX 2070 هستیم؛ به تازگی با خبر شده ایم که برخی از رسانه های معتبر، از تاریخ عرضه NVIDIA GeForce RTX ها در کلاس نوت بوک سخن می گویند. با وجود آنکه انویدیا تائید کرده است که تا اوایل سال ۲۰۱۹ قصد توقف ارائه کارت گرافیک های سری GTX 1000 را ندارد، اما هنوز صحبتی از مدل های مخصوص لپ تاپ به میان نیامده بود.

اطلاعات جدید حاکی از آن هستند که انویدیا در ۳ ماهه نخست سال ۲۰۱۹، سری اول کارت گرافیک های جیفورس با معماری Turing را به درون لپ تاپ ها خواهد برد. در اولین عرضه، کارت گرافیک های High-End از جمله GeForce RTX 2080 Max-Q راهی بازار می گردد. پس از آن نیز کارت گرافیک های RTX 2070 Max-Q, RTX 2060 Ti, RTX 2060 Mobility, RTX 2050 Ti و RTX 2050 در لپ تاپ های مخصوص بازی و رندر مشاهده خواهد شد.

 

اینبار، انویدیا طراحی Max-Q را تنها به مدل های سطح بالا یعنی RTX 2070 و سری RTX 2080/Ti اختصاص خواهد داد. فناوری Max-Q به واقع شامل کارت گرافیک هایی می گردد که انویدیا با کاهش فرکانس، موفق به کاهش چشمگیر توان حرارتی در آنها شده و بدین ترتیب می توان آنها در لپ تاپ های باریک به خدمت گرفت. انویدیا در نسل Pascal برای اولین بار تراشه های مخصوص دسکتاپ را با کمی تغییرات PCB به درون لپ تاپ ها آورده و اینک نیز اتفاقی مشابه را برای کارت گرافیک های Turing رقم خواهد زد.

 

دیدگاهتان را بنویسید