کارت گرافیک های قدرتمند AMP Extreme از ZOTAC

اینتل درایورهای گرافیک جدید ویندوز ۱۰ را منتشر کرد
اکتبر 13, 2018
جمع پرچمداران در کامپیوتر گیمینگ MSI Trident X
اکتبر 13, 2018
نمایش همه

کارت گرافیک های قدرتمند AMP Extreme از ZOTAC

سری AMP Extreme از برندZOTAC  ، جزو محبوب ترین کارت گرافیک ها در بازار به شمار می روند؛ حال این شرکت AMP Extreme را برای در آغوش کشیدن سیلیکون های GeForce RTX 20 آماده ساخته است. سری AMP Extreme دارای کولرهای توانمند در کنار اورکلاک بالای کارخانه هستند. هر چند که بسیاری از شرکت ها از اورکلاک حافظه پرهیز کرده و تنها GPU را اورکلاک می کنند، اما زوتک در سری AMP Extreme فرکانس حافظه را نیز به طور میانگین تا ۴۰۰ مگاهرتز اورکلاک کرده است.

به عنوان مثال حافظه مدل های RTX 2080 از ۱۴ گیگابیت در ثانیه، به ۱۴٫۴ گیگابیت در ثانیه اورکلاک شده اند. در سامانه تهویه، ۳ عدد فن ۹ سانتی متری مشاهده می گردد که بر روی یک هیت سینک غول پیکر تعبیه شده اند. به احتمال زیاد با نصب این کارت گرافیک ۳ اسلات PCI را به اشغال در خواهید آورد.

در بالا و جلوی کارت گرافیک از دیودهای LED RGB استفاده شده و در مدل RTX 2080 از یک رابط ۶ و یک رابط پین جهت تغذیه استفاده شده است؛ این در حالی است که در گونه تیتانیوم RTX 2080 Ti، از ۲ رابط ۸ پین استفاده می گردد تا توان بیش از ۲۱۵ واتی این محصول را بدان تزریق نمایند. در این توان، مداری با آرایش ۱۶+۴ رگولاتور مورد استفاده قرار گرفته است که ۴ فاز در بخش های حافظه مورد استفاده قرار می گیرد؛ البته توان مورد نیاز فن ها نیز عموما از همین بخش تامین می گردد. شایان ذکر است که به جز این گروه قدرتمند و خیره کننده، زوتک به زودی کارت گرافیک های AMP Core را نیز از این گروه معرفی خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید