کار نکردن صفحه نمایش تبلت دل

ریست کردن لپ تاپ دل
سپتامبر 12, 2018
ریست فکتوری لپ تاپ دل
سپتامبر 12, 2018
نمایش همه

کار نکردن صفحه نمایش تبلت دل

کار نکردن صفحه نمایش یکی از اشکالاتی است که احتمال بروز آن در تبلت های دل و البته سایر تبلت های موجود در بازار وجود دارد. در صورت بروز این اشکال، صفحه نمایش تبلت، به دستورات لمسی کاربر بی‌توجه بوده و هیچگونه پاسخی نمی‌دهد. خوشبختانه در صورت حاد نبودن این اشکال، رفع آن، با اندک دستکاری در تنظیمات نرم افزاری دستگاه امکان‌پذیر است. در غیر اینصورت، یعنی در صورتی که مشکل کار نکردن صفحه نمایش تبلت دل با وجود تغییرات نرم‌افزاری ادامه پیدا کرد، شاید نیاز باشد تا صفحه نمایش و تاچ تبلت تعویض گردد. تعویض صفحه نمایش تبلت دل زمانی ضروری است که ایراد وارد شده به صفحه نمایش تبلت شدید بوده و تنها راه باقی مانده جهت بازیابی کیفیت دستگاه، همان تعویض تاچ تبلت باشد.

تعمیر کار نکردن صفحه نمایش تبلت دل

  • ری‌بوت کردن دستگاه، همان خاموش و روشن کردن آن است. جهت این کار دکمه‌ی پاور را تا زمان خاموشی دستگاه فشار دهید. دو دقیقه پس از خاموش شدن تبلت دل، آن را روشن نمایید. با این کار احتمالاً مشکل صفحه نمایش برطرف گردد.
  • در صورتی که با روش فوق، مشکل دستگاه شما رفع نگردد، احتمالاً اشکال از سوی نرم‌افزارهای دستگاه باشد. جهت رفع کار نکردن صفحه نمایش تبلت دل، سیم‌کارت و کارت حافظه را از تبلت دل خارج کرده و دستگاه را خاموش نمایید. (درصورتی که دکمه‌ی پاور دستگاه نیز از کار افتاده، برای خاموش کردن دستگاه می‌توانید باتری تبلت دل را از آن جدا کنید تا دستگاه خاموش شود.)
  • توجه داشته باشید که در صورت استفاده از کیسِ هوشمند، آن را کنار بگذارید. اگرچه قاب‌های هوشمند از دستگاهِ شما در برابر ضربه یا خراش محافظت می‌نمایند، اما گاه روشن/خاموش کردن خودکار آن‌ها سبب کار نکردن صفحه نمایش تبلت دل خواهد شد. توصیه‌ی ما آن است که در صورت مشاهده‌ی مشکل، این کیس‌ها کنار گذاشته شده و دیوایس ریستارت گردد.
  • اگر مشکل کار نکردن صفحه نمایش تبلت دل با این اقدامات رفع نشد توصیه می‌شود هارد تبلت دل خود را ریست نمایید. برای این کار ابتدا به سایت hardreset.info مراجعه کرده و سپس به دنبال مدل تبلت دل یا گوشی هوشمند خود بگردید. بعد از آن دستگاه خود را بر اساس موارد ذکر شده در این سایت ریکاوری نموده و “wipe data/factory reset” را انتخاب کنید. در نهایت، گوشی یا تبلت دل خود را ری‌بوت نمایید.
  • اقدام نهایی توصیه شده جهت رفع مشکل کار نکردن صفحه نمایش تبلت دل در مواردی کاربرد دارد که از تمامی اقدامات فوق ناامید شده باشیم. ضربه به صفحه! این اقدام چندان توصیه نمی‌شود زیرا ممکن آسیب دستگاه شما را چندبرابر کند. به‌هر حال اگر مایلید آن را امتحان کنید برچسب ضدخش تبلت دل خود را از صفحه دستگاه جدا کرده و بر «گوشه‌های صفحه نمایش» ضربه بزنید.

استفاده از اپلیکیشن جهت عیب‌یابی صفحه لمسی تبلت

کار نکردن صفحه نمایش تبلت دل ممکن است تنها مربوط به بخشی از دستگاه باشد. چنانچه کاربر تشخیص دهد که کدام بخش از صفحه نمایش مشکل دارد، می تواند به تعمیرکار تبلت کمک زیادی کند. خوشبختانه می‌توان با استفاده از یک اپلیکیشن تشخیص داد که کدام قسمت از صفحه نمایش معیوب است و کدام بخش از آن مشکلی ندارد؛ برای این کار –یعنی تشخیص بخش‌های درگیر با مشکل کار نکردن صفحه نمایش تبلت دل- می توان از اپلیکیشن ماشین حساب استفاده کرده و بدین وسیله بخش های مختلف صفحه نمایش را امتحان کرد. ضمن انکه با استفاده از قابلیت چرخش خودکار صفحه نمایش، می‌توان عملکرد صفحه لمسی تبلت و خرابی آن را در تمام جهات تست کرد. در ضمن با استفاده از یک اپلیکیشن نقشه و زوم کردن روی نقشه و یا کوچک و بزرگ کردن آن، می توان عملکرد درست بخش های مختلف صفحه نمایش را بررسی کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید