معرفی انواع رم لپ تاپ
آگوست 21, 2018
تفاوت LED و LCD
آگوست 21, 2018
نمایش همه

کلیدهای ورود به بایوس Bios

بایاس

یکی از مهم ترین قسمت های لپ تاپ ،  BIOS SETUP یا تنظیمات بایوس می باشد . در این قسمت شما می توانید از چگونگی نحوه ی فعالیت سیستم خود مطلع شوید و از سلامت سیستم خود اطلاع لازم را کسب کنید . همچنین می توانید در این قسمت نوع بوت دستگاه خود را مشخص کنید و به دستگاه خود بگویید که از کدام حافظه ی شما نرم افزارها را دریافت و اجرا کند . در قسمتی دیگر دستگاه شما می توانید قطعات سخت افزاری سیستم خود را اورکلاک کنید و اورکلاک کردن به معنی افزایش کارایی قطعه به وسیله افزایش شدت ولتاژ در قطعه می باشد و یا حتی برای پسوردگذاری بایوس ( Lock down ) شما باید به این قسمت مراجعه کنید . در کل می توان گفت که یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه شما تلقی میشود. خیلی از افراد نمی توانند به این قسمت رجوع کنند زیرا اطلاعاتی درمورد بایوس ندارند و می ترسند که برایشان مشکل ساز شود . توجه داشته باشید که در صورت رجوع به تنظیمات بایوس ، در صورت عدم اطلاع از این قسمت و گزینه های آن ، در هیچ یک از آنها تغییراتی را ایجاد نکنید زیرا ممکن است سبب بروز اختلالاتی بین سخت افزار و نرم افزار سیستم شوید و حتی یک سری از افراد هستند که نمی دانند چگونه باید به قسمت  Bios setup در دستگاه های مختلف بروند و به همین منظور ما برای شما اطلاعاتی در این راستا قرار می دهیم .

توجه داشته باشید : در صورتی که شما کاربران لوگوی شرکت سازنده ی دستگاه خود را مشاهده کردید باید اقدام به فشردن یک کلید بر روی کیبورد خود کنید . این کلیدها بسته به برند دستگاه ها متفاوت است . در ادامه مطلب کلیدهای ورود به بایوس Bios ، ما شما را با انواع برندها و کلیدهای بایوس آنها آشنا می کنیم .

 

لپ تاپ های ایسوس ASUS

کلید بوت منو و بایوس دستگاه های ایسوس ESC می باشد . شما با دیدن لوگوی ASUS باید فورا دکمه ی F2 یا F8 و یا DELETE را بفشارید و وارد تنظیمات بایوس شوید .

لپ تاپ های لنوو Lenovo

دستگاه های قدیمی لنوو با کلیدهای  F2 وارد بایوس و با کلید F12 وارد قسمت بوت دستگاه می شدند ، ولی دستگاه های جدید ابتدا باید دکمه ی Fn کنار دکمه ی Win قرار دارد را فشار دهید و پس از آن دکمه های مربوط به بایوس و یابوت را فشار دهید .

لپ تاپ های اپل Apple

پس از روشن شدن دستگاه ، شما باید فورا دکمه ی ALT+OPTION را فشار داده و منتظر شوید تا به قسمت Bios دستگاه وارد شوید . توجه داشته باشید که بایوس دستگاه ها یکی می باشد و به سیستم عامل مربوط نمی شود . این یعنی بایوس چه در اندروید و چه در Macos یک کار را انجام می دهد و تنها تفاوت آنها محیط کاربریشان + دکمه ی ورود به تنظیمات بایوس می باشد .

لپ تاپ های ایسر Aser

برای ورد به بایوس دکمه ی F2 و برای ورود به بوت کلمه ی F12

توجه داشته باشید که درمواقعی دکمه ی ورود به بوت به درستی کار نمی کند و یا از کار افتاده است . به همین دلیل برای عوض کردن بوت شما باید به سراغ تنظیمات بایوس رفته و با فشردن دکمه های جهت به سراغ قسمت بوت در گزینه ها بروید و طبق دستوری که در همان جا مشاهده می کنید بوت دستگاه خود را تغییر   دهید .

لپ تاپ های سونی  Sony

لپ تاپ های قدیمی سونی با دکمه ی  F2 به بایوس و با دکمه ی F12 به بوت منو منتقل می شوند ولی در لپ تاپ های جدید ، باید دستگاه را خاموش کرده و کلید  Assist را بفشارید .

لپ تاپ های دل  Dell

برای رفتن به بخش بایوس در دستگاه های دل ، باید دکمه ی F2 را فشار دهید . توجه داشته باشید که در بعضی از مواقع باید همراه دکمه ی Fn ، دکمه ی F2 را فشار دهید .

لپ تاپ های اچ پی HP

دکمه ی رفتن به بایوس در دستگاه های HP بسیار متفاوت می باشد .

در بیشتر مواقع شما می توانید با فشردن کلیدهای F2F10F11F12 وارد تنظیمات بایوس این دستگاه شوید .

لپ تاپ های فوجیستو Fujistu

پس از روشن شدن دستگاه باید کلید F2 را فشار دهید .

لپ تاپ های آی بی ام IBM

پس از روشن شدن دستگاه باید فورا دکمه ی F1 را فشار دهید . ابتدا در دستگاه های قدیمی کلید  F2 مشکل را برطرف می کند .

لپ تاپ های سامسونگ Sumsung

پس از روشن شدن لپ تاپ های شما باید دکمه ی F2 را فشار دهید .

لپ تاپ های توشیبا Toshiba

پس از روشن شدن دستگاه و دیدن لوگو ، باید دکمه ی F1 یا دکمه ی  Esc را فشار دهید .

توجه داشته باشید که این دکمه ها ممکن است تغییر کنند و شرکت های سازنده بر روی دستگاه های تولید جدید خود ، دکمه هایی دیگر را برای ورود به بایوس انتخاب کنند و در این حالت شما باید تک تک دکمه های F2 ، F8 ، F10 ، F12 ، DELETE و یا ESC را فشار دهید تا با یکی از این دکمه ها به بایوس دستگاه مورد نظر ورود پیدا کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید