۱٫۵ ترابایت با طول عمر خیره کننده: Intel Optane 905p

آمیخته ای از سرما و فناوری با کارت گرافیک های MSI SeaHawk X و SeaHawk X EK
سپتامبر 29, 2018
COLORFUL مثل یک آماتور رم DDR4 تولید می کند؟!
سپتامبر 29, 2018
نمایش همه

۱٫۵ ترابایت با طول عمر خیره کننده: Intel Optane 905p

بخش عظیمی از درآمد کمپانی اینتل را حافظه های مبتنی بر فناوری D XPoint3 تشکیل می دهند؛ حافظه هایی از انواع شتاب دهنده سخت افزاری و یا حافظه ذخیره سازی دائم بر اساس تراشه های نیمه هادی (SSD) این بازار را شکل داده اند. این کمپانی تنها چند نمونه ثابت را برای بازار خانگی معرفی کرده و عمده محصولات آن در بخش سرور و سازمانی دسته بندی میشود. اینتل به تازگی یک عضو ۱٫۵ ترابایتی را به مدل های Optane 905p SSD افزوده است.

این خانواده در ۲ فرم گوناگون شامل سالید های متصل به مسیر پر سرعت PCI-Express 3.0 x4 و نسخه های ۲٫۵ اینچی با رابط U.2 هستند. طول عمر درایو های Optane 905p SSD همچنان حیرت انگیز بوده و این مدل ۱٫۵ ترابایتی می توان به نرخ شکست ۲۷٫۳۷ PB دست پیدا کند. رمزنگاری AES 256 نیز در کنار این مدل قرار دارد.

به گفته اینتل، سرعت خواندن و نوشتن بدون تغییر خاصی بر روی ارقام ۲۶۰۰ مگابایت در ثانیه و ۲۲۰۰ مگابایت در ثانیه است. همچنین Optane 905p با دستورات اتفاقی ۴K نیز ارقام ۵۷۵K IOPS و ۵۵۰K IOPS را به ثبت رسانده است. اینتل تا کنون اشاره ای به قیمت گذاری این مدل نکرده است. فناوری ۳D XPoint دارای ۲ مزیت عمده شامل طول عمر بسیار بالای تراشه ها و سرعت مناسب و درخور توجه است.

 

دیدگاهتان را بنویسید