تعمیر کابل برق نوت بوک در خانه

تعمیر بدنه شکسته نوت بوک
سپتامبر 3, 2018
یک اشتباه رایج در مورد باتری لپ تاپ!
سپتامبر 4, 2018
نمایش همه

تعمیر کابل برق نوت بوک در خانه

تعمیر کابل برق نوت بوک در خانه

در حالی که بسیاری از افراد فکر می کنند که نوت بوک خراب آنها تنها می تواند توسط تولید کنندگان و یا فروشگاه های کامپیوتر تعمیر یابد ، برخی از مشکلات هستند که می تواند با هزینه کم و به سادگی و با ابزار های معمولی ، قطعات یدکی و کمی تلاش تعمیر شوند. بسیاری از این تعمییرات از پروژه های هنری دبیرستان هم ساده تراند. پس شما به راحتی می توانید به تعمیر کابل برق نوت بوک خود بپردازید .

با استفاده از نوت بوک قدیمی و شکسته به شما نشان خواهیم داد که چطور همه چیز از شکستی و سیم شارژر فرسوده و فن بد تا صفحه نمایش خراشیده تعمیر می شود. هر پروژه تعمیراتی برآورد زمانی و هزینه ای شده است و همچنین این که برای انجام این کار به چه موادی نیاز دارید گفته شده است. فقط روش هایی که ما برای هر تعمیر نشان داده ام را دنبال کنید ، اما توجه داشته باشید که سیستم شما ممکن است کمی تفاوت داشته باشد و به قطعات ویژه و فرایندی متفاوت نیاز داشته باشد.

یک نکته دیگر: در حالی که من به طور ابتکاری عمل می کنم و قسمت های قدیمی را تعمیر می کنم ، هیچ چیز مانند داشتن قطعه اصلی برای انجام تعمیرات نیست. در واقع در حالی که همه چیز درباره کیبردها و فن ها یکسان به نظر می رسند ، آنها بسیار متفاوت هستند و با یک خطای سهوی به درستی تعمیر نمی شوند و کار نخواهند کرد.

مشکل: کابل شارژ فرسوده

هزینه: ۱۰ تا ۴۰ هزار تومان

زمان: ۱ تا ۲ ساعت

مواد: درزگیر سیلیکون ، نوار نقاشی ( که کمتر از نوار معمولی آن چسبندگی دارد) دستکش های محافظ (اختیاری)

یک کابل شارژ فاسد می تواند خطرناک باشد.

در بخش تعمیر کابل برق نوت بوک باید بگوییم که به دلیل اینکه یک نوت بوک جابه جا می شود در طول یک روز کابل شارژ چندین بار به نوت بوک وصل و کشیده می شود، بند و کابل اتصال آن می تواند خراب شود، که به یک کابل برق سوخته تبدیل می شود. اگر چنین اتفاقی افتاده است گرفتن یک نمونه جدید و تعمیر درست آن مهم است، به این دلیل که نه تنها می تواند باتری سیستم را با شارژ متناوب خراب کند بلکه می تواند خطر آتش سوزی را هم داشته باشد.

خوشبختانه بسیاری از آداپتورهای برق ، کابل برق AC قابل تعویض هستند که هزینه چند دلار دارد و در تمام فروشگاه ها در دسترس است. از سوی دیگر اگر کابلی که به کامپیوتر متصل می گردد مشکل دارد ، جایگزین آن ۱۰۰ تا۲۰۰ هزار تومان هزینه دارد زیرا که شما آداپتور AC لپ تاپ خود را از فروشگاه و یا سایت های خرید آنلاین مربوط به مدل نوت بوک خود پیدا خواهید کرد و یا اینکه خود به تعمیر آن بپردازیم.

یک راه حل سریع و کمی کثیف برای تعمیر کابل برق نوت بوک وجود دارد: تنها نوار الکتریکی و یا درگاه را به دور مورد خراب شده بپیچید و امید به درست شدن آن داشته باشید. یک روش بهتر این است که یک تعمیر دائمی را با درزگیر سیلیکونی که در فروشگاه های سخت افزاری و بسیاری از سوپر مارکت ها در دسترس است ، انجام دهید که می تواند عایق و محافظ باشد. بهتر است از نوع مشکی آن برای هماهنگ بودن با رنگ درگاه استفاده کنید اما درزگیر روشن نیز به همین خوبی کار خواهد کرد.

برای محافظت از صفحه ای که بر روی آن کار انجام می دهید یک تکه نوار نقاشی پهن را بر روی آن بچسبانید و قسمت خراب شده درگاه را بر روی آن قرار دهید. درزگیر به پشت نوار نقاشی نخواهد چسبید ، روش دیگر این است که از سطح ساخته شده از پلاستیک و کاغذ استفاده کنید ، نوار نقاشی زمانی که کارتان انجام شد به راحتی از روی میز جدا خواهد شد. دهانه درزگیر را بر روی نقطه ای که نیاز به تعمیر دارد فشار دهید. کار را تا ریختن چسب سیلیکون بر آن قسمت ادامه دهید ، محل آسیب دیده را با یک پوشش لیبرال بپوشانید. اگر شما پوست حساسی دارید، این ایده خوبی است که از دستکش محافظ نازک برای این قسمت استفاده کنید.

از درزگیر سلیکون برای تعمیر کابل برق نوت بوک استفاده کنید

اجازه دهید که سلیکون برای یک یا دو ساعت باقی بماند تا زمانی که سفت شود. به آرامی کابل را از نوار جدا کنید ( و نوار را از میز جدا کنید)، و حالا شما یک کابل برق جدید را دارید که انعطاف پذیر است و برای سالها استفاده آماده است.

دیدگاهتان را بنویسید