AMD با APUهای سری Ryzen H راهی بازار رقابت می گردد

Gigabyte پا به دنیای SSD M.2 می گذارد
سپتامبر 24, 2018
ROG Thor ایسوس، خاص ترین منبع تغذیه دنیا
سپتامبر 24, 2018
نمایش همه

AMD با APUهای سری Ryzen H راهی بازار رقابت می گردد

ای ام دی در پی افزایش سهم خود در بازار لپ تاپ های میان رده (Mainstream Notebook)، به دنبال معرفی APUهای جدید است. APUهای ترکیبی از CPU و iGPU هستند و در سری H دارای توان حرارتی بیشتر از مدل های سری U هستند چرا که عملکرد به مراتب بالاتری را ارائه می دهند. دست کم ۲ پردازنده مجتمع با عناوین Ryzen 7 2800H و Ryzen 5 2600H معرفی شده اند.

این محصولات بر اساس کد رمز Raven Ridge با لیتوگرافی ۱۴ نانومتری تولید خواهند شد؛ درست مانند Ryzen 2000U ها. و اما Ryzen 7 2800H به عنوان سرگروه، دارای ۴ هسته ZEN و ۸ رشته است. ۵۱۲ کیلوبایت حافظه کش برای هر هسته در L2 و ۴ مگابایت کش L3 نیز در آن به خدمت گرفته شده است. حداکثر ۷۰۴ هسته SP یا پردازنده جریانی و ۱۱ بلوک NGCU نیز درون بخش گرافیکی آن تعبیه شده است.

 

 

همچنین فرکانس پردازنده گرافیکی برابر با ۱٫۳۰ گیگاهرتز است. معماری این گرافیک داخلی بر اساس Radeon Vega 11 است. Ryzen 7 2700U که بالاترین مدل سری فوق کم مصرف AMD است، دارای توان حرارتی ۱۲~۲۵ وات است اما در سری H از توان حرارتی حداکثر ۵۴ وات مطلع هستیم. با APUهای سری H می توان از ویژگی یک کارت گرافیک مجزا به همراه آنها استفاده کرده و برای مدل های میان قیمت گیمینگ نیز مناسب خواهند بود. البته AMD در این بخش راه سختی را در پیش دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید