LED لپ تاپ چیست؟ | مقایسه نمایشگرهای LED با LCD

مشکل کندی ویندوز
رفع مشکل کندی ویندوز | مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری ویندوز
آگوست 7, 2019
خرابی کیبورد لپ تاپ
عوامل خرابی کیبورد لپ تاپ | تعمیرات کیبورد
آگوست 7, 2019
نمایش همه

LED لپ تاپ چیست؟ | مقایسه نمایشگرهای LED با LCD

نمایشگر LED لپ تاپ

یکی از قسمت های پر مصرف و کلیدی در لپ تاپ، LED لپ تاپ می باشد . کمی پیش درون دستگاه های لپ تاپ از صفحه های نمایشی با عنوان LCD به LED تبدیل شد که در ادامه ی مطلب راجع به LED لپ تاپ برایتان به طور مفصل توضیح خواهیم داد .

LED لپ تاپ چیست ؟

LED همان تکنولوژی LCD است ولی با این تفاوت که در صفحه ی نمایشگر LED به جای استفاده از لامپ فلوئور سنت از لامپ های LED که عمر بیشتری دارند استفاده می شود. لازم به ذکر است که حساسیت این نوع صفحه های نمایشگر بسیار زیادتر از LCD می باشد . همچنین صفحه های نمایشگر LED گران تر از صفحه های نمایشگر LCD می باشند و در عین حساسیت از کیفیت و وضوحیت بیشتری برخوردار است . بهتر است به ادامه ی مطالب LED لپ تاپ توجه فرمایید .

در ادامه میخواهیم راجبه مزایای صفحه های نمایشگر LED نسبت به LCD برایتان مطالبی را ارائه دهیم که ممکن است برای شما عزیزان مفید باشد .

در صفحه های نمایشگر LCD بردی به نام هایولتاژ وجود دارد که از یک سمت به نمایشگر و از سمت دیگر به برد متصل می شود ، ولی امروزه در صفحه نمایشگر LED دیگر بردی به نام هایولتاژ وجود ندارد و این برد بر روی خود LED قرار دارد که به آن مش میگویند . این قضیه کار را برای تعمیر کاران آسوده تر کرده است ولی ممکن است با بوجود آمدن کوچکترین مشکلی دستگاه شما نیازمند تعویض LED میشود .

مزیت های LED نسبت به LCD

_ لامپ های LED عمر بیشتری نسبت به لامپ های فلوئور سنت دارند. لامپ هایی که در صفحه نمایشگر LED مورد استفاده قرار میگیرد لامپ های LED می باشند و لامپ های فلوئور سنت در نمایشگر LCD استفاده می شوند و پیرو این جریان میتوان گفت که نمایشگر های LED دوام بیشتری دارند .

_ زاویه ی دید LED از چپ و بالا و پایین بیشتر است.

_ این نوع نمایشگر ها کانتراست بهتری دارند یعنی اینکه تفاوت تاریک ترین جای تصویر با روشن ترین جای تصویر زیادتر است و همین قضیه سبب وضوحیت بیشتر تصویر میشود.

همچنین توجه داشته باشید که صفحه نمایشگر LED بسیار حساس است و برخورد کوچکترین شیء سبب می شود که LED لپ تاپ خراب شود . همچنین سعی داشته باشید که سیستم خود را از هرگونه آسیب و ضربه دور نگه دارید و مراقب باشید که مایعات با سیستم شما برخورد نداشته باشند . در صورتی که  از سیستم خود به طور مناسب نگه داری کنید ، میتوانید از عمر مفید آن استفاده لازم را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید