پورت USB 3.0 چیست؟
اکتبر 13, 2018
اینتل Core i3 در مقایسه با Core i5 چه تفاوتی دارند؟
اکتبر 13, 2018
نمایش همه

NVidia چیست ؟

 

یک شرکت آمریکایی است که در سال ۱۹۹۳ به وسیله Jen-Hsun Huang تأسیس شد و پیشگام در امر تکنولوژی‌های کارت‌های ویدئویی، گرافیکی، ایستگاه‌های کاری، رایانه‌های شخصی، handheld و… در سرتاسر جهان است.
NVidia یک فروشنده اصلی مدارهای مجتمع (IC (متناسب برای مادربرد کامپیوتر شخصی، پردازنده‌های گرافیکی (GPU)، کارت‌های گرافیکی و رسانه و وسائل ارتباطاتی برای کامپیوترهای شخصی و کنسول های بازی از قبیل ایکس باکس اصل (Xbox)، پلی‌استیشن ۳ و… می‌باشد.

Quadro

انویدیا (NVIDIA) محصولات گرافیکی حرفه ای کوادرو (Quadro) را معرفی کرد تا عملکرد و قابلیت های زیادی برای حرفه ای های حوزه های کارخانه ای، مهندسی، پزشکی، معماری و رسانه ای را به ارمغان آورد. این محصولات بر پایه ی قدرت پردازش سریع و بهینه ی معماری کپلر ساخته شده اند.
کارت‌های گرافیکی سری Quadro به دو مجموعه کاملاً مجزا تقسیم می‌شوند. مجموعه اول کارت‌های سری Quadro FX هستند که معرف پردازنده‌های گرافیکی با کارایی بالا در هنگام اجرای نرم‌افزارهای طراحی صنعتی می‌باشند (کاربردهای CAD/CAM). دسته دوم کارت‌های سری Quadro NVS هستند که برای استفاده در سیستم‌هایی که به چندین خروجی نمایشگر نیاز دارند طراحی شده‌اند. نام گذاری مدل‌های مختلف سری Quadro دارای تفاوت‌های کلی نسبت به کارت‌های گرافیکی طراحی شده برای سیستم‌های خانگی است. برای مثال ما در سری FX شاهد حضور کارت‌های گرافیکی Quadro FX 5600 به عنوان گران‌ترین عضو این مجموعه هستیم.

Tesla Graphic

انویدیا، جدیدترین نسل کارت‌گرافیک‌های خود برای کامپیوترهای سرور و محاسباتی با نام تسلا به بازار معرفی کرده. این کارت گرافیک بر اساس آخرین معماری انویدیاست و ۴,۹۹۲ هسته آن و تا ۲۴ گیگابایت حافظه، انجام هر گونه محاسبات سنگین گرافیکی را بر عهده می‌گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید