راهنمای کامل انتخاب سرور و استوریج مناسب
اکتبر 13, 2018
چگونه درجه حرارت مجاز CPU را محاسبه کنیم؟
اکتبر 13, 2018
نمایش همه

PSU چیست؟

 

PSU) Power Supply Unit)، که در فارسی منبع تغذیه معنی می‌شود، نوعی سخت‌افزار است، که برق لازم برای اجزای کامپیوتر، سرور یا استوریج را فراهم می‌کند. منبع تغذیه جریان متناوبی با ولتاژ ۱۱۰-۱۱۵ یا ۲۲۰-۲۳۰، را به ولتاژ کم و ثابت DC (جریان مستقیم) تبدیل می‌کند. به طوری که برای سیستم، قابل استفاده باشد. PSU طبق میزان واتی که تولید می‌کند، دسته‌بندی می‌شود مانند منبع ۱۴۰۰ واتی و ۸۰۰ واتی.

منبع تغذیه در مقایسه با سایر قطعات ساخت افزاری معمولاً عمر کمتری دارد و دلیل آن هم نوسانات برق و کارکرد زیاد آن است که باعث داغ کردن شدید منبع تغذیه و در نهایت خرابی اجزای آن می‌شود و یا گاهی باعث خاموشی و restart ناگهانی کامپیوتر یا سرور یا استوریج می‌شود. البته بر روی منابع تغذیه، فن‌ و درون آن‌ها گرماگیرهایی قرار می‌گیرند تا گرمای حاصل از قطعات الکتریکی درون منبع تغذیه (از جمله ترانزیستورها، مقاومت‌ها و…) را به بیرون منتقل کند و دمای دستگاه را پایین بیاورد.

 

منبع تغذیه‌ در سرور، برق لازم را برای سرور‌ها فراهم می‌کند. منبع تغذیه سرور در سبد محصولات اچ پی، کمترین هدر رفت انرژی را دارد و کمترین فضا را به خود اختصاص می‌دهد. این محصولات بر آنچه امروزه برای کسب‌و‌کارها بسیار مهم است، یعنی کارایی، Density و افزونگی، متمرکز هستند تا بتوانند حفاظت اطلاعات دیتاسنتر‌ها را همواره تامین کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید